Stichting Kornwerderzand
De Stichting Kornwerderzand is opgericht op 16 april 1985. De stichting geoogd de exploitatie van het Kazemattenmuseum wat volledig wordt gerund door een groep zeer enthousiaste vrij-willigers, zo’n 60 in getal. Het is een open organisatie waar geen hiërarchische structuur heerst en waar de medewerkers zich sterk verbonden voelen met “hun prachtige museum”. Het dagelijks bestuur bestaat uit drie personen:
· Teye te Wisscha – voorzitter
· Rein Hofstee – secretaris
· Piet van Asperen – penningmeester
meestal bijeenkomend met de conservator Ton van den Berg en/of de inrichtingscommissie

De Stichting Kornwerderzand stelt zich ten doel het beheren en in stand houden van het kazemattenmuseum te Kornwerderzand, in de ruimste zin van het woord.
De stichting probeert haar doelen onder andere te verwezenlijken door voorlichting (o.a. aan scholen), publicaties, lezingen en rondleidingen. Er komen jaarlijks ruim tienduizend bezoekers in de periode tussen 1 mei en 30 september. Het museum is dan op de woensdag en de zaterdag geopend. (In juli en augustus ook op zondagmiddag). We trekken een breed publiek dat varieert van schoolkinderen tot bedrijven en verenigingen die om een rondleiding vragen.
Incidentele sponsoring door Lions- en Rotaryclubs (ook in natura door b.v. snoeiwerkzaam-heden). Van museumbezoekers komt regelmatig de vraag of er geen boek beschikbaar is waarin ooggetuigen vertellen over de slag om Kornwerderzand. Nu een archief is aangelegd met de orale geschiedenis van ooggetuigen acht ook de Stichting de tijd rijp (zeker met het oog op ons twintigjarig jubileum in 2005 en het feit dat Nederland 60 jaar geleden werd bevrijd) voor het uitgeven van een boek dat een vernieuwende kijk geeft op de strijd om de Afsluitdijk.

Auteurs
Hans Sprakel (10 oktober 1961):
Als journalist, (eind)redacteur en regisseur werkte ik tussen 1990 en 2003 voor verschillende omroepen. Daarnaast schreef ik voor meerdere tijdschriften, dagbladen en een persbureau. Sinds begin 2005 heb ik mijn eigen bedrijf: Le Carps tekst & video. Hiervoor maak ik bedrijfsfilms en schrijf ik teksten voor zowel de commerciële als de publieke sector. In de avonduren geef ik Nederlandse les aan anderstaligen (NT2).

Opleiding
1992 - 1993 School voor journalistiek (avonduren) - Hogeschool Windesheim, Zwolle
1990 - 1991 Interne opleiding tot itemregisseur en cameraman van het VEC, Zwolle
1989 - 1990 Tweede Fase opleiding tot docent Nederlands 1e graad
1983 - 1988 Doctoraalstudie Nederlandse Taal- en Letterkunde, Rijksuniversiteit Groningen (diploma)

Anke Sprakel (7 november 1962):
werkt sinds 1996 als freelance journalist voor meerdere dag-, week- en maandbladen. Daarnaast maakt ze radiodocumentaires en -reportages voor verschillende landelijke omroepen. Sinds 2004 is ze mede-eigenaar van persbureau Argos, een persbureau gespecialiseerd in rechtbankverslaggeving. Naast haar journalistieke activiteiten is ze freelance docent Nederlands.

Opleiding
2000-2002 Cursus schrijvende journalistiek
1993-1998 Cursussen interviewtechnieken, presentatie en verslaggeving
1991-1992 Universiteit Amsterdam
Specialisatie NT2
1985-1991 Lerarenopleiding D’Witte Lelie, Amsterdam
Nederlands en Aardrijkskunde